Berisha të më dalë përballë! Ibsen Elezi thotë në Abcnews.al se e ka seriozisht

schedule21:22 - 14 Maj, 2022

schedule 21:22 - 14 Maj, 2022

Gjatë intervistës për Abcnews.al, Ibsen Elezi ka deklaruar që dëshiron një debat me Sali Berishën për kreun e Partisë Demokratike.

Elezi është shprehur përball gazetarit Ermal Vaka që nuk po e fton Berishën për debat por për të mbajtur premtim që Berisha ka bërë që do kishte primare në zgjedhjet e kryetarit.

Elezi: -Nuk dëgjon Sali Berisha për të ardhur në debat.

Abcnews.al: – E keni ftuar zotin Berisha në debat?

Elezi: – E kam bërë kërkesën edhe me shkresë zyrtare. Nuk e kam ftuar por i kam thënë të mbaj premtimin për të bërë primare dhe të mos gënjejë demokratët. Debati është detyrim në demokraci … Berishës i them hajde në debat dhe tregoju demokratëve dhe shqiptarëve që je më i zoti se unë.

/abcnews.al/