Berisha: Të bashkohen kontributet e PD, Rama orët e numëruara

schedule14:42 - 29 Prill, 2018

schedule 14:42 - 29 Prill, 2018

Në deklaratën që dha për mediat pas daljes nga salla e kUvendit Komëbtar Dem,okrat, ish kryeministri Sali Berisha, bëri thirrje që të bashkohën të gjitha Kontributet e Partisë Demokratike për të larguar Edi Ramën nga pushteti.

Berisha: “Votimi nen per nen dhe diskutimet sipas neneve, e kanë fjalën ata që kanë verejtje, unë nuk jam marrë me statutin, unë jam marrë me parimet, me statutin është marrë grupi i punës. Diskutimet të lira, të hapura, fërshëllima nuk duhet të ketë, çdo njeri duhet të thotë fjalën e tij na pëlqen apo jo, ky është tipar i debateve demokratike.

Një kontrast shumë i madh mes këtij forumi dhe njeriut haluçinant që shkelmon çdo ditë të drejtat e atij kontigjenti socialistësh se një pjesë e tyre janë trafikantë të inkriminuar në palcë, por një pjesë e mirë janë njerëz të ndershëm dhe kanë një fatkqesi historike të kenë në krye një njeri që nuk respekton ansjë vlerë.

Unë uroj dhe përsëri bëj thirrje që të bashkohën të gjitha kontributet e PD në mënyrë që kalbësira që sundon vendin nga 200 m më tutje të fshihet e qërohet sa më parë nga faqja e pushtetit në Shqipëri, unë kam besim se ai i ka kohërat e numëruara”. /abcnews.al