Berisha në Kuvend: Rama akuzoi veten kur mbrojti Tahirin

schedule12:15 - 30 Nëntor, 2017

schedule 12:15 - 30 Nëntor, 2017

Gjatë fjalës s ë tij në Kuvend Ish-kryeminsitri Sali Berisha akuzoi kryeminsitrin Rama se u bë parzmore e ish-Ministrit Tahiri, kur u faktua nga Prokuroria italiane se ai ishte promotor i trafikut të drogës në Shqipëri.

Berisha: Narkoshteti doli në pah me gjithë shëmtinë e tij nga dosja e prokuroit të antimafies së Italisë në të cilën ai faktoi se ministri i brendshëm ishte promotor i trafikut të drogës s në shqipëri

Dosja italiane nuk citonte Edi Ramën, por Edi Ramën e citoi vetë Edi Rama, Edi Ramën e akuzoi vetë Edi Rama, kur u bë pazmore e atij që kushtetuta i kishte ngarkuar luftën kundër trafiqeve Edi Rama u dorëzuar përballë Tahirit dhe iu detyroi ju të bllokonit drejtësinë me një akt që nuk ak ndodhur për 17 vite në parlament./abcnews.al

vijon…