Berisha i referohet Nanos: Kur luftohej në Kosovë, Rama shiste ikona të vjedhura në Paris

schedule12:16 - 21 Korrik, 2022

schedule 12:16 - 21 Korrik, 2022

Pas përplasjes për foltoren, kreu i PD Sali Berisha mori fjalën në Kuvend dhe akuzoi kryeministrin Edi Rama se është vasal i Aleksandër Vuçiçit.

Berisha: Kur djemtë e Kosovës flijonin jetën dhe derdhin gjakun, parafolësi i dekonfiguruar dhe i shndërruar në pacient të pamjekuar, shiste ikona të vjedhura dhe spiunonte emigrantë.

Sa i përket arrestimit të Hashim Thaçit dua t’ju them sot të vërtetën. Pas kësaj qëndron një trinom. Kremlin, Beograd,Tiranë. Ky e futi Hashim Thaçin në spiralet e ndryshimit të kufijve në Ballkan. I sugjeroi Thaçit të shtrëngonte duart me Putinin.

Edi Rama pra, futi udhëheqjen politke të Kosovës në një spiral që ndikoi në arrestimin e tyre. Do diskutoj më vonë për të vërtetat  e raportit të Dick Marty, të hetimeve. Por ky që do të bëhet tani patriot. Ndërmori fushatën e asgjësimit të Gjykatës Ndërkombëtare. Po përpiqeshinn të fshihnin fajësitë që nuk ekzistonin.

Është thjehst një vassal i Vuçiçit. E di që në çdo samit është i damkosur si argat i tij, jo për Kosovën, por për planet e Vuçiçit, përpiqet në çdo samit t’i bëjë retushin.

Aspekti tjetër është 7 korriku. Kurrë se kemi parë të shpërfytyruar siç doli kësaj here. Qëndrimi ynë është ai që ka qenë gjithmonë. /abcnews.al