Berisha e Balla debat në Kuvend për inceneratorët

schedule21:20 - 4 Dhjetor, 2017

schedule 21:20 - 4 Dhjetor, 2017

Publikisht deklaron se mban në duar dokumente që vërtetojnë se janë vjedhur 220 milionë euro.

Sipas ish kryeministrit Sali Berisha historia fillon në vitin 2015 kur një kompani ofrohet të ndërtojë impiantin e përpunimit të mbetjeve në Elbasan. Dhe qeveria Rama brenda një dite bën 9 veprime në kundërshtim me ligjin tha berisha.
Të njëjtit person i dhanë edhe impiantin e Fierit, ku sipas tij përsëritet e njëjta histori shitblerje.
Nuk mbaron këtu afera sipas Sali Berishës.
Të gjitha këto për kreun e grupit të deputetëve socialist janë thjesht gënjeshtra e rradhës.
Debati për të vërtetën apo jo dhe shifrat e deklaruara u mbyll me replika e kundër replika./abcnews.al

 

https://youtu.be/u3ik9w1zQh4