Behgjet Pacolli reagon për Nishanin: Do ta mbaj mend si njeri të urtë dhe me integritet

schedule14:46 - 28 Maj, 2022

schedule 14:46 - 28 Maj, 2022

Pas njoftimit së ish-Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, kanë ardhur reagimet e para në lidhje me këtë humbje. Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli shprehet se do ta kujtojë Nishanin si një njeri të urtë dhe me integritet të lartë.

“Sapo mora lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të mikut tim shumë të afërt, Ish-Presidentin e Shqipërisë Bujar Nishani. Atë do ta kujtoj gjithmonë si njeri i urtë, i respektuar dhe me integritet të lartë. I bindur që do ti mungon për gjithmonë kombit. Shprehi ngushëllimet e mia familjes Nishani dhe çdo shqiptarit, kudo!”, shkruan Pacolli në Facebook.