Begaj: Jam e pastër nga çdo substancë

schedule14:42 - 2 Mars, 2018

schedule 14:42 - 2 Mars, 2018

Romela Bega ka dalë sot para mediave, pasi edhe përgjigjja e testit B u konfirmua pozitive me doping. Kështu peshëngritësja shqiptare humbi titullin botëror në shkëputje dhe argjendin në dygarësh në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes në Shtetet e Bashkuara. Begaj këmbënguli se medaljet janë të pastra, por ajo tha se mund të vazhdojë e vetme të kërkojë drejtësi në gjykata./abcnews.al