“Bashki e vogël e kthyer në një atraksion turistik”, Rama e nis javën me pamje nga Belshi

schedule09:28 - 23 Janar, 2023

schedule 09:28 - 23 Janar, 2023

 Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga qendra më e re turistike pranë liqenit të Marinës në Belsh.

Rama shkruan se kjo qendër turistike është e ideuar, ndërtuar dhe administruar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit.

Kryeministri shton se Belshi pavarësisht se është një bashki e vogël, falë vëmendjes së qeverisë është kthyer në një destinacion turistik.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES ?
dhe me këto pamje të një qendre krejt të veçantë turistike, ideuar, ndërtuar e administruar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, pranë liqenit të Marinës në Belsh, një bashki e vogël që falë vëmendjes së madhe të qeverisë është kthyer në një destinacion turistik me atraksione që shtohen si ky i liqenit të Marinës, ju uroj një javë të mbarë? r.t/abcnews.al