Basha takohet me Metën

schedule09:52 - 16 Korrik, 2019

schedule 09:52 - 16 Korrik, 2019

Kryetari i PD Lulzim Basha ka qenë sot rreth orës 09:00 në mëngjes në zyrën e Presidentit të Republikës. Takimi mes të dyve ka zgjatur pak më shumë se 40 minuta dhe nuk ka pasur një njoftim për mediat.

Takimi mes kreut të shtetit e kreut të opozitës vjen në një situatë ngërçi politik, që vijon prej gati pesë muajsh. Pas takimit me Metën, Basha i është drejtuar selisë blu ku ka thirrur në një takim aleatët opozitarë./abcnews.al