Basha: Platformë kombëtare për të nxjerrë vendin nga kriza

schedule22:16 - 5 Shtator, 2019

schedule 22:16 - 5 Shtator, 2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me aleatet për aksionin e ri opozitar. Pas takimit, Basha deklaroi se PD ka gati një platformë kombëtare për të nxjerrë vendin nga kriza. Duke mos e përjashtuar skenarin për rikthimin e protestave kombëtare, Basha tha se do të zhvillohen takime me qytetarët në çdo qytet.

“T’i jepet fund pandëshkueshmërisë së politikanëve të lidhur me krimin dhe të mos varrosen ato çështje të rëndësishme ku është evidentuar qartë ajo që pamë më 30 Qershor, siç është çështja 184 dhe 339, por të shkojnë para drejtësisë të gjithë ata që kanë cenuar vullnetin e shqiptarëve sepse është për shkak të tyre që Shqipëria ka ardhur në këtë moment shumë delikat siç konstaton edhe raporti i OSBE/ODIHR. Këto kanë qenë diskutimet tona të cilat i kemi orientuar drejt një produkti të cilat besoj se do ta bëjmë publik në javët e ardhshme.

Opozita është shumë më shumë se sa grup që organizon protesta, është alternativa, është qeverisja e së nesërmes dhe një gjë jua garantoj sikundër dhe më parë. Sapo të kemi datën për protestë do e shpallim, nuk do e mbajmë sekret”, tha Basha./ABC News Albania 24/7