Basha në Bruksel për eventin e PPE

schedule15:43 - 4 Dhjetor, 2017

schedule 15:43 - 4 Dhjetor, 2017

Edhe Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Bruksel, por me një axhendë ndryshe nga ajo e kryeministrit.

Basha mësohet se do të marrë pjesë në takimin e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, pjesë e së cilës janë përfaqësues të partive të djathta europiane, të qeverive të vendeve europiane dhe të institucioneve të Bashkimit Europian.

Zyra e shtypit e PD, bën të ditur se shefi i opozitës do ketë takime të veçanta me përfaqësues të lartë të politikës europiane, për të diskutuar për situatën politike dhe ekonomike të Shqipërisë dhe veçanërisht rreth sfidave të integrimit të vendit në Bashkimin Europian./abcnews.al