Basha: Lironi menjëherë Sait Dollapin, mbrojti policinë

schedule22:28 - 11 Maj, 2019

schedule 22:28 - 11 Maj, 2019

Pasi policia dhe protestuesit u përplasën përpara Kuvendit ku u hodh molotv dhe gaz lotsjellës, nuk dihej vendndodhja e Kryedemokratit. Por pas ndalimit të sekretarit organizativ të PD-së, Basha nga selia e kësaj partie mbajti një fjalë të shkurtër. Ai u bëri thirrje protestueseve që ta ndiqnin për tek Drejtoria e Policisë së Tiranës, për të kërkuar lirimin e Sait Dollapit.

“Ai gjatë gjithë protestës ka bërë gjithçka për të mbrojtur forcat e policisë. Me urdhër të Ramës dhe Leshajt është sulmuar në mënyrën më barbare të mundshme dhe është shoqëruan në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.  U bëj thirrje ta lirojnë një orë e më parë ndërkohë që u bëj thirrje të gjithëve ju që të më ndiqni drejt Policisë së Tiranës”./abcnews.al