Basha: Edi Rama është kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare

schedule10:19 - 12 Gusht, 2019

schedule 10:19 - 12 Gusht, 2019

Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka vazhduar akuzat e tij ndaj kryeministrit Rama. Basha shkruan se Edi Rama është kërcënim për jetën e qytetarëve sepse ka uzurpuar, sipas tij, të gjitha pushtetet.

Më tej Basha ka përsëritur akuzat ndaj Valdrin Pjetrit duke thënë se ai duhet të merret urgjentisht i pandehur pasi ka shkelur Ligjin e Dekriminalizimit duke fshehur të dhënat mbi të kaluarën e tij si trafikant droge.

Sipas kreut të PD, për sa kohë që Edi Rama do të jetë në zyrën e kryeministrit, nuk do ketë as drejtësi dhe as demokraci, banditët, kriminelët dhe hajdutët do të sundojnë Shqipërinë.

Edi Rama është kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare! Ai ka uzurpuar të gjitha pushtetet me një bandë kriminelësh e hajdutësh që i duhen për të vjedhur Shqipërinë.

Valdrin Pjetri duhet të merret urgjentisht i pandehur sepse ka shkelur Ligjin e Dekriminalizimit duke fshehur të dhënat mbi të kaluarën e tij si trafikant droge. Por Edi Rama i ka dhënë urdhër prokurorisë së korruptuar që ta mbrojë nga ligji i dekriminalizimit.

Por sa kohë Edi Rama është në zyrën e kryeministrit, nuk do ketë as drejtësi dhe as demokraci, banditët, kriminelët dhe hajdutët do të sundojnë Shqipërinë.

Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm. Që të largojmë krimin duhet të largojmë Edi Ramën! Shporrja e Hajdutit Psiqik dhe bandës së tij është jetike për sigurinë dhe jetën e çdo familje shqiptare!“, shkruan Basha./abcnews.al