Barcelona po bën plane për Haaland

schedule14:02 - 14 Tetor, 2021

schedule 14:02 - 14 Tetor, 2021

Erling Haaland dhe Kylian Mbappe do të jenë lotarët që do të dominojnë për dekadën e ardhshme dhe të gjithë klubet e mëdha më Evropë janë të vetëdijshëm për këtë.

Në Barcelona, konsiderojnë se Haaland është nënshkrimi strategjik që i duhet klubit për të rihapur markën e tij dhe për të plotësuar bërthamën e lojtarëve premtues të shtëpisë që janë aktualisht në ekipin e parë.

Për këtë arsye, ata po këkrojnë formulën për të nënshkruar me të edhe pse e dinë që e kanë të pamundur për të konkuar me ekipet më të pasura të Evropës ku së fundmi është shtuar edhe Neëcatle.

Sipas MD, klubi synon të kursejë 20 milion euro që ata mund të zhpenzojnë në merkaton e dimrit ku do të provojnë edhe norvegjezin. Edhe klauzola e tij prej 75 milion eurosh është e pranueshme, problem qëndron të komisioni që si Raiola dhe babai i lojtarit kërkojnë, përveç pagës “stratosferike” që lojtari kërkon. r.t/abcnews.al