Barcelona nuk e harron Messin, urim special i blaugranave për “mbretin”

schedule13:44 - 30 Nëntor, 2021

schedule 13:44 - 30 Nëntor, 2021

Lionel Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, teksa mbrëmjen e djeshme koleksionoi dhe Topin e Artë të 7-të në karrierën e tij futbollistike.

Në këtë mënyrë Messi arriti të mposhte rivalin e tij më të madh në garën për Topin e Artë, Robert Lewandowski.

Të shumta kanë qenë mesazhet e urimit për “Pleshtin”, por si rrallë herë të shumta kanë qenë edhe kritikat  që mendonin se këtë vit më shumë se kurrë më parë e meritonte ylli i Bayern Munich, Lewandowski.

Një urim special dhe i veçantë ka ardhur edhe nga skuadra e Barcelonës e cila ka uruar Messin.

“Një çmim i merituar. Ylli nga Rosario shfaqi gjithë kualitetin e tij gjatë rrugëtimit që pati në ‘Camp Nou’.

Duke i shtuar golat e shumtë futbollit të tij sublim, Messi është kthyer në Pichichi (Çmimi që akordon Marca për golashënuesin e sezonit në Spanjë) e La Liga-s”, thuhet në komunikatën e katalanasve.

Barcelona kështu kujton të gjitha arritjet dhe e vlerëson kuntributin e ish-yllit të saj që fitoi gjithçka me blaugranat. /f.a/abcnews.al