Barcelona dhe Chelsea pas De Ligt

schedule14:28 - 27 Janar, 2022

schedule 14:28 - 27 Janar, 2022

Juventus po përgatitet për të shitur shërbimet e mbrojtësit holandez, De Ligt.

“Zonja e vjetër” do të përpiqet sado pak të kompesoj sado pak paratë e investuara te transferimi i Vlahoviç. Holandezi e ka klauzolën e lirimit 125 milion euro, por Juventus është i gatshëm ta shesë edhe për një shifër më të ulët.

Barcelona ka kohë që monitoron mbrojtësin e talentuar, por siç raportohet nga “Corriere di Torino”, Chelsea është duke hedhur hapat konkretë./ h.ll/abcnews.al