Balotelli “thërret” Milanin: Jam gati për të qenë sulmuesi juaj

schedule12:06 - 26 Shtator, 2023

schedule 12:06 - 26 Shtator, 2023

Milan ka mbetur gjithmonë në zemrën e Mario Balotelli. Sulmuesi Italian nuk ka reshtur asnjëherë së dashuruari ngjyrat kuqezi që në fëmijëri.

Ish-sulmuesi i kombëtares italiane arriti të përmbushë ëndrrën e tij për të veshur atë fanellë në sezonin 2013-14 duke shënuar 26 gola në 43 ndeshje. Megjithatë, gjatë një interviste, Balotelli hapi rrugën e një rikthimi të mundshëm në Milano.

Balotelli foli për mungesën e ardhjes së një zëvendësuesi të Giroud në skuadrën e Piolit, duke u vetëkandiduar nëse kuqezinjtë do të kenë nevojë.

“A kishin nevojë për një sulmues? Ja ku jam! Problemi i Milan është se rekruton lojtarë të rinj dhe më pas ata duhet të konkurrojnë në San Siro, por ky stadium nuk është si të tjerët, duhen lojtarë me personalitet që të bëjnë më të mirën”, është shprehur Balotelli ndër të tjera./h.ll/abcnews.al