Baloni gastrik në spitalin “Hygeia”, procedura inovative dhe jo kirurgjikale që ndihmon në rënien nga pesha

schedule16:10 - 22 Tetor, 2019

schedule 16:10 - 22 Tetor, 2019

Një procedurë inovative dhe jo kirurgjikale për të rënë nga pesha po aplikohet në spitalin “Hygeia” në Tiranë.  Bëhet fjalë për balonin gastrik spatz tre.

Mjeku gastroenterolog Plarent Kapo thotë se për gjashtë muaj pacienti mund të humbasë deri në 14 kilogram./abcnews.al