Balla sërish ftesë demokratëve për reformën zgjedhore: Koha nuk pret

15:15 | 19/09/201915:150

Partia Socialiste përsërit apelin ndaj Demokratëve për t’u ulur në tryezën e bisedimeve për reformën zgjedhore. Taulant Balla tha se çdo ditë që kalon, vendos zgjedhjet e 2021-shit në vështirësi, ndërsa e cilësoi Damian Gjiknurin si një prej ekspertëve më të mirë zgjedhorë.

Opozita jo parlamentare nuk do të marrë pjesë të mërkurën në tryezën e reformës zgjedhore e thirrur nga OSBE.

Socialistët  e përsërisin apelin, duke thënë se koha nuk pret.

Kërkesën e opozitës për të mos negociuar me Damian Gjiknurin si bashkëkryetar të reformës zgjedhore, numri dy i socialistëve nuk e sheh serioze.

Kreu i grupit socialist nuk sheh rrezik tek kushtet e Gjermanisë për të hapur negociatat.

Një prej kërkesave të grupit më të madh parlamentar gjerman është dhe arrestimi i peshqve të mëdhenj të krimit dhe korrupsionit. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono