Bakayoko në dispozicion të Milanit kundër Portos në Champions League

schedule13:19 - 18 Tetor, 2021

schedule 13:19 - 18 Tetor, 2021

Mesfushori i Milanit, Tiemoue Bakayoko thuhet se është kthyer në stërvitje dhe do  të jetë në dispozicion të skuadrës për ndeshjen kundër FC Porto në Ligën e Kampionëve.

Rossonerët morën Bakayoko në huazim për një periudhë dyvjeçare me mundësi për të blerë me 27-vjeçarin, që u kthye në San Siro pas një sezoni me Napolin.

Bakayoko ka luajtur një herë në Serie A me Diavolo këtë sezon, por pësoi një dëmtim në ndeshjen kundër Lazios.

“Milan News” raporton se Bakayoko është kthyer në stërvitje me pjesën tjetër të grupit dhe vihet  kështu në dispozicion të skuadrës për ndeshjen në transfertë  kundër Portos në Ligën e Kampionëve.

Milani është ende i pamposhtur në Serie A këtë sezon, duke siguruar një fitore të pabesueshme 3-2 të rikthimit ndaj Verona, por ende nuk ka fituar pikë në Ligën e Kampionëve.

Përfundoi me humbjen 3-2 ndaj Liverpool, ndërsa Atletico Madrid e ktheu lojën për të fituar 2-1 kundër 10-vetëve të trajnerit Stefano Pioli në San Siro. /abcnews.al