Bajern Mynih prezanton mesfushorin brazilian

schedule13:15 - 19 Gusht, 2019

schedule 13:15 - 19 Gusht, 2019

Philippe Coutinho zyrtarisht është futbollist i Bajernit. Braziliani ka mbërritur në Mynih për një huazim një vjeçar për shifrën e 8.5 milionë eurove, ndërsa bavarezët kanë ruajtur të drejtën e blerjes përfundimtare në fund të sezonit, kundrejt 120 milionë eurove.

Kampionati ka nisur po merkato dhe përforcimet vijojnë ende. Në Mynih ka ardhur firma e aqshumëpritur. Filipe Coutinho i është bashkuar Bayernit të Mynihut për një huazim një vjeçar për shifrën e 8.5 milionë eurove, ndërsa bavarezët kanë ruajtur të drejtën e blerjes përfundimtare në fund të sezonit, kundrejt 120 milionë eurove.

Braziliani mbërriti në fundjavë në Mynih dhe kaloi me sukses testet mjekësore për t’u vënë menjëherë në dispozicion të trajnerit kroat Niko Kovaç, ndërsa sot janë zbuluar edhe disa nga detajet e këtij transferimi.

Zyrtarisht sot ka ardhur edhe firma mbi kontratë. Philippe Coutinho është futbollisti më i ri i Bayern Munich.  Mesfushori brazilian ka zgjedhur “Allianz Arenën” për të vijuar karrierën, teksa ka kaluar nga Barcelona në formulën e huazimit për një vit, me opsion shitjen përfundimtare te gjiganti gjerman.

Bundesliga gjermane do të jetë eksperienca e tij e katërt. Coutinho ka luajtur në kampionatet më elitare në Europë, Seria A me Interin, Premier League me Liverpool dhe La Liga me Barcelonën. Tashmë nis një përvojë e re për Kutinjon në radhët e skuadrës së Niko Kovac, si një zëvendësues i plotë i hollandezit Roben./ABC News Albania 24/7