Avokati i Juventus: Dekreti i djeshëm i kërkimit nuk ndryshon hipotezën e krimit

schedule12:25 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 12:25 - 3 Dhjetor, 2021

“Dekreti i djeshëm i kërkimit nuk modifikon hipotezat hetimore të dispozitës së mëparshme të njoftuar të premten e kaluar, por specifikon ekzistencën e supozuar të dokumentacionit që për momentin nuk është gjetur”.

Këtë e pohonë për ANSA avokati Maurizio Bellacosa i studios ligjore Severino, i cili mbron Juventusin dhe avokati Davide Sangiorgio, i cili mbron të dyshuarit e kompanisë./h.ll/abcnews.al