Atletico Madrid gati të “çmendet”, 70 milionë euro plus yllin e skuadrës për Lautaron

schedule08:11 - 12 Shtator, 2023

schedule 08:11 - 12 Shtator, 2023

Atletico Madrid ka filluar të mendojë për merkaton e ardhshme dhe objektivi është një kampion bote me Argjentinën.

Sipas “Todofichajes.com”, spanjollët janë të gatshëm të vendosin në tavolinë 70 milionë euro dhe gjithashtu kartonin e Alvaro Morata për të sjellë Lautaro Martinez nga Inter.

Në fakt, për zikaltërit Lautaro është i paprekshëm, pasi konsiderohet kryesori i projektit të klubit./h.ll/abcnews.al