Atletico Madrid-Barcelona, Simeone dhe Valverde zgjedhin “luftëtarët”

schedule19:44 - 1 Dhjetor, 2019

schedule 19:44 - 1 Dhjetor, 2019

Atletico Madrid-Barcelona është kryesfida e javës së 15-të në kampionatin spanjoll. Trajnerët kanë vendosur lojtarët titullarë dhe në orën 21:00 nis përballja e “Wanda Metropolitana”. 25 pikë numëron ekipi “Colchoneros”, teksa Barcelona ka siguruar tre pikë më shumë. Reali kryesues ndodhet në kuotën e 31 pikëve dhe të dy skuadrat do të bëjnë maksimumin për t’iu afruar ekipit të Zidane.

Formacionet e Simeones dhe Valverdes janë bërë publike dhe dy skuadrat do e nisin duelin mes tyre me këto titullarë. Ndeshje emocionuese për Antoine Griezmann, i cili do e nisë nga fillimi ndeshjen dhe do rikthehet si kundërshtar në ish-stadiumin e tij.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Hermoso, Saul; Correa, Herrera, Thomas, Koke; Joao Felix  dhe Morata.
Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Junior; Rakitic, Arthur, De Jong; Messi, Griezmann dhe Luis Suarez. /abcnews.al