Atentati ndaj prokurorit, Balliu thotë se Rama duhet marrë i pandehur

16:58 | 04/11/201916:580

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu në studion e ABC News me Juli Xhokaxhi theksoi edhe njëherë se opozita do të nxjerrë që tjerë emra të zyrtarëve të Ramës që janë të lidhur me krimin.

Filimisht rasti i Kajmakut dhe Valdrinin janë ndryshe dhe vërtetuan diçka që Edi Rama e ka të pamundur largimin nga krimi. Ai zgjodhi një kriminel se e ka të pamundur të ndahet nga krim.

Lulzim Basha po i shkërrmoq këta një e nga një. I denoncon Lulzim Basha. Ky për çfarë është aty, për të vjedhur se kriminelët i heq Lulzim Basha. Arktitekti i dekriminalizimit është Lulzim Basha.

Koha që dyshohet a ka apo s’ka dosje ka kaluar. Do të ketë denocime se linja e krimit të Edi Ramës nuk ndalet. Po të shikoni çfarë bëhet nëpër administrata. Është futur cdo drogaxhi i mundur”, tha Balliu.

Më tej ish deputeti u ndal edhe tek atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoj, ku theksoi se duhet të merret nën hetim Rama që e kërcënoi.

“Atentati ndaj prokurori, nëse ju sot do më kërcënonit publikisht dhe nëse nesër atij i ndodh diçka prokuroria do ju merrte nën hetim. Edi Rama e ka këcënuar p[ublikkihst me masat më ekstreme.

Nuk do e dyshoja por prap hetimi duhet të nisë. Se pas dy ditëve i ndodhi. Po atë të voglin Braçen pse nuk merret nën hetim”, tha Balliu./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono