Artistët kërkojnë anulimin e projektligjit për artin

schedule16:39 - 8 Shkurt, 2018

schedule 16:39 - 8 Shkurt, 2018

Artistët përmes një peticioni me 74 firma, mes të cilëve edhe aktori i mirënjohur, Robert Ndrenika, i kanë kërkuar takim ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, në Teatrin Kombëtar. Qëllimi kryesor i artistëve është anulimi i projektligjit për artin dhe kulturën, me pretendimin se cënon pavarësinë e e institucioneve dhe nga ana tjetër, ata kërkojne që Teatri Kombëtar të mos zhvendoset tek “Turbina”./abcnews.al