Arti është i “ndyrë”: Greg Rama tregon si e ka ndikuar i ati për “fijen e barit”

19:55 | 04/03/202019:550

Artisti Greg Rama, i biri i kryeministrit të vendit, ka folur për abc news sesi është që të bëjë art nën ‘hijen’ e të atit.

Duke folur për ekspozitën e tij të fundit që mban emrin ‘Fije Bari’, Gregu ka treguar edhe për ndikimin që ka pasur Edi Rama në punën e tij si artist.

I pyetur nga gazetarja sesi është të jetosh nën ‘hijen’ e babait, që është artist dhe kryeministër i vendit, ai u përgjigj me shaka se ngushëllohet duke i thënë vetes ‘hall më të madh mos paç’.

Rama shtoi më tej me shaka se është rikthyer me ekspozitën, që do të qëndrojë e hapur në Galerinë Fab deri më 15 mars, sepse nuk do që ta harrojnë.

Duke folur për të atin, Gregu shtoi:

“Jam krenar për prindërit që kam, ai ka qenë një shtysë, më ka dhënë besim që unë të merrem me këtë gjë. E ndjej që kam një përgjegjësi më të madhe se dikush tjetër që kur bëj diçka ta bëj sa më mirë. Por ky proces, sikur çdo gjë tjetër e mia, ka ardhur natyrshëm dhe është zhvilluar natyrshëm.”

Shkëndijat për këtë vepër arti ai thotë se i ka lindur krejt rastësisht.

“Kam qenë ulur diku dhe përpara kisha me mijëra fije bari të cilat po i shikoja.. dhe më erdhi natyrshëm ideja..”

Duke folur më tej për punën dhe zgjedhjet e tij, Gregu shton se “arti është një punë e ndyrë, por dikush duhet ta bëjë. Gjithsesi, arti mbetet një zgjedhje për të cilën ai ndihet mirë dhe investohet shumë në të. /abcnews.al/


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono