Arsenali rrezikon shpërbërjen, lojtarët qëndrojnë vetëm më një kusht

23:14 | 26/02/202023:140

Objektivi kryesor i Arsenalit në këtë sezon arritja e vendit të pestë në renditje, e cila automatikisht të dërgon në Champions League. “Topçinjtë” kanë pasur luhatje gjatë sezonit deri tani, ku disa herë kanë dhuruar paraqitje fantastike në fushë, por ka dhe disa ndeshje që kanë lënë për të dëshiruar.

Nëse në fundin e sezonit londinezët nuk kapin zonën Champions, atëherë gjatë verës do të ketë disa largime. I pari që do të largohet është kapiteni Aubameyang. Lojtari nga Gaboni ka kohë që kërkon largimin nga Arsenali sepse kërkon të luajë në Europë. Një kalim tek Barcelona po e tundon sulmuesin dhe me shumë mundësi në verë do ta shikojmë në Katalonjë.

Nga ana tjetër dhe partneri në sulm i Aubameyangut ka kërkuar largimin. Bëhet fjalë për Alexander Lacazzette, i cili dëshiron një aventurë të re në rast se ekipi nuk arrin Championsin. Kontrata e tij aktuale përfundon në verën e 2022, por Arsenali mund të përfitojë më shumë nësë e shet këtë vit. Gjithashtu në listën e largimeve janë dhe emra si Ozil, Mustafi dhe Sokratis që priten të braktisin Londrën. /abcnews.al

 

Pierre Emerick-Aubameyang, kapiteni i Arsenalit

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono