Arsenali ndjek mesfushorin e Juventusit

schedule18:42 - 23 Janar, 2023

schedule 18:42 - 23 Janar, 2023

Mesfushori Weston McKenney mund të kalojë te Arsenal deri në fund të janarit. Sipas La Gazzetta dello Sport, gjiganti londinez po shikon 24-vjeçarin dhe mund të rrisë interesin e tyre në ditët në vijim.

Juventusi do të jetë gati të ndahet me Weston McKenny nëse ata marrin nga 20 deri në 25 milionë euro.

Vlen të thuhet se Weston McKenny bëhet rregullisht heroi i thashethemeve të transferimit. Më parë, amerikani ishte i lidhur në mënyrë aktive me Aston Villa dhe Leicester.

Ekspertët e portalit autoritar transfermarkt vlerësojnë Weston McKenny-n 21 milionë euro. /G.D abcnews.al/