Arsenal jep detaje të reja rreth lëndimit të Granit Xhakës

schedule16:42 - 18 Tetor, 2021

schedule 16:42 - 18 Tetor, 2021

Skuadra e Arsenal do të zhvillojë sot ndeshjen me Crystal Palace.

Gunners do të përballen me Crystal Palace në “Emirates Stadium”, në orën 21:00.

Para këtij takimi, Arsenal ka dhënë detaje të reja rreth dëmtimit të Granit Xhakës.

“Gjuri i djathtë. Granit po bën përparim të mirë në fazat fillestare të shërimit të tij nga një dëmtim mesatar i ligamentit të gjurit të pësuar në 26 shtator. Qëllimi aktual është që Granit të kthehet në stërvitje të plotë në Vitin e Ri. Të gjithë lojtarët e tjerë janë aktualisht të gatshëm dhe të disponueshëm për skuadrën , me të gjithë lojtarët që kthehen nga ndeshjet ndërkombëtare pa probleme”, thuhej në postim.

Gjithashtu drejtuesit e Arsenalit janë, të kujdesshëm sa i përket COVID-19, duke shtuar se janë në kontroll të vazhdushëm të lojtarëve.

“Si pjesë e protokollit të Premier Ligës, të gjithë anëtarët e skuadrës sonë të parë dhe stafi ndihmës vazhdojnë të testohen rregullisht për COVID-19”, thuhet ndër të tjera në faqen zyrtare të klubit londinez.

/abcnews.al