ARRSH: Mbyllet mbikalimi i Shkozetit pas tërmeteve të përsëritura

schedule17:18 - 26 Nëntor, 2019

schedule 17:18 - 26 Nëntor, 2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se pas tërmeteve të njëpasnjëshme të përsëritura gjatë gjithë ditës, u mor vendimi që të mbyllet Mbikalimi i Shkozetit për trafikun.

Sipas njoftimit të ARRSH, kontraktori dhe Policia Rrugore është prezent në vend për të drejtuar trafikun.

Njoftim për median dhe opinionin publik

Autoriteti Rugor Shqiptar ju bën me dije se, pas tërmeteve të përsëritura disa herë gjatë ditës, për Mbikalimin e Shkozetit, nga supervizori i kompanisë së mirëmbajtjes dhe ARRSH, u mor vendimi që të mbyllet për trafikun Mbikalimi i Shkozetit.
Kontraktori dhe Policia Rrugore është prezente në vend për të drejtuar trafikun.
Kërkojmë mirëkuptimin e banorëve dhe përdoruesve të rrugës derisa kjo situatë të qetësohet!“, thuhet në njoftimin e ARRSH./abcnews.al