Armand Bajrami në ABC News për hetimet e audiopërgjimit të publikuar nga PD

schedule21:50 - 24 Maj, 2018

schedule 21:50 - 24 Maj, 2018

Gazetari i kronikës, Armand Bajrami, ishte i ftuar në “Mbrëmje në ABC News” nga Mirela Milori ku foli rreth çështjes së audiopërgjimit ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Agron Xhafajt si edhe protestës që pritet të mbajë opozita më 26 Maj.

Bajrami tha seprokuroria ka dërguar audiopërgjimin për ekspertizë jashtë vendit si dhe kanë ndërmarrë hetim pasuror ndaj Agron Xhafajt, bazuar në ligjin antimafia.

Më tej, gazetari u pyet edhe rreth protestës së opozitës që pritet të mbahet më 26 Maj. Bajrami tha se policia pritet të angazhojë rreth 1.500 efektivë si dhe opozita ka lajmëruar se protesta do të fillojë në orën 11:00, por nuk dihet se kur do të përfundojë.

Sipas tij, ka zëra që thonë se protesta do të zgjasë më shumë se një ditë./aabcnews.al