Armand Bajrami: Gjyqtarët tashmë po përdorin transport publik

schedule19:22 - 8 Shkurt, 2018

schedule 19:22 - 8 Shkurt, 2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, gazetari Armand Bajrami është shpreur se gjyqtarët kanë ndryshuar sjellje pas deklaratës së ambasadorit amerikan, Donald Lu, ku thoshte se nëse ora në dorën e prokurorëve është më e shtrenjtë se makina e tij, atëherë ata janë të korruptuar.

“Gjyqtarët dhe prokurorët kanë ndryshuar markën e makinave, kanë marrë makina të vogla. Disa prej tyre kanë filluar të përdorin transportin publik”, tha Bajrami.

Sipas tij, kjo vjen edhe si pasojë e Reformës në Drejtësi dhe Vettingut.

“Kjo duhet shikuar edhe në kontekstin aktual, e gjitha është në frymën e Reformës në Drejtësi, Vettingut, dhe besoj që kjo i bën të demnstrojnë këtë atmosferë”, u shpreh ai./abcnews.al