Arjan Dodaj në krye Arqidioqezes Metropolitane, Rama: Papa Françesku emëroi një Arqipeshkv shqiptar

schedule13:07 - 30 Nëntor, 2021

schedule 13:07 - 30 Nëntor, 2021

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Papa Françesku ëmëroi Arjan Dodajn, në krye të Arqidioqezës Metropolitane. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se Ati i Shenjtë emëroi në këtë deturë një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri.

“Papa Françesku emëron një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri, në krye të Arqidioqezës Metropolitane

Tiranë-Durrës🇦🇱

Urime ARJAN DODAJ dhe Zoti qoftë me Ju në këtë mision kaq fisnik🙏”, shruan kryeministri. g.v/abcnews.al