Ardian Isufi provokon me “Pushtetin e Luleve”

schedule15:45 - 10 December, 2017

schedule15:45 - 10 December, 2017

“Pushteti i Luleve” titullohet ekspozita e Adrian Isufit, çelur në “Galerinë Fab” të Universitetit të Arteve. Artisti sjell ambiguitetin e lules, nga njëra anë bukurinë, e cila lidhet me natyrën lidhet me shpresën. Gjithashtu power është një pikëpamje e pushtetit dhe fuqisë, ku jepet një marrëdhënie krejt e kundërt./abcnews.al