Antwerp fiton titullin në Belgjikë, meritë e Mark van Bomel

schedule22:16 - 4 Qershor, 2023

schedule 22:16 - 4 Qershor, 2023

Antwerp u bë kampion i Belgjikës në sezonin 2022/23.

Para javës së fundit, skuadra e Mark van Bomelit kryesonte grupin e kampionatit me 46 pikë.

Image

Antwerp u bë kampion për herë të parë që nga viti 1957 dhe për herë të 5-të në histori. /G.D abcnews.al/

Image