Anglia U-21 e pamëshirshme, shkatërron Kosovën me rezultat tenistik

schedule20:49 - 4 Shtator, 2020

schedule 20:49 - 4 Shtator, 2020

Është mbyllur takimi mes Kosovës U-21 dhe Angli U-21, me “Tre Luanët” e vegjël që kanë fituar me rezultatin e thellë 0-6. Të gjashtë golat, u shënuan në pjesën e dytë të takimit.

Sulmuesi i talentuar i Arsenalit, Eddie Nketiah, shënoi tre gola për 9 minuta, duke vulosur shpejt fatet e sfidës. Goli i katërt, u shënua nga një tjetër talent i Arsenalit, Reis Nelson.

Sessegnon, lojtari i Tottenham dhe Bellingham, transferimi i fundit i Borussia Dortmund, vulosën rezultatin final të takimit në 0-6. Një paraqitje “jo” për dardanët, ndërsa Anglia tregon se ka një brez të artë./abcnews.al

https://twitter.com/England/status/1301955602923565056