Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet për major Tanushin

schedule10:39 - 14 Maj, 2019

schedule 10:39 - 14 Maj, 2019

Ambasada amerikane ka reaguar për vdekjen e Major Klodian Tanushit si pasojë e shpërthimit të minës në Letoni, ku humbi jetën edhe nëntetarja Zarife Hasani.

“Shtetet e Bashkuara shprehin ngushëllimet më të thella për familjen dhe miqtë e Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Iu bashkohemi qytetarëve shqiptarë në nderimin e sakrificës së tij dhe në vajtimin për humbjen e tij”, thuhet në reagim.

Trupi i pajetë i majorit Tanushit,pritet të vijë mesditën e së mërkurës në Shqipëri. Ndërkohë homazhet në nder të tij do të zhvillohen ditën e enjte./abcnews.al