Alternime vranësirash dhe kthjellimesh, parashikimi i motit për sot

schedule07:18 - 31 Mars, 2020

schedule 07:18 - 31 Mars, 2020

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje. Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 4/18°C
Zonat e ulëta 4/24°C./abcnews.al