Alarmi nga koronavirusi, boshatisen rrugët e qyteteve të prekura në Itali

09:52 | 24/02/202009:520

Qendra e Milanos është zgjuar me rrugët thuajse bosh sot.

Siç raportojnë gazetarët e Corriere, qendrat qyteteve të prekurabe janë të shkreta për shkak të frikës nga kronavirusi.

Raportohet se pranë zonave të prekura trenat dhe metrotë janë gjithashtu thuajse bosh.

Rruget ne Codogno

Deri më tani numri i të prekurve në Itali ka shkuar në 165, ndërkohë që kanë ndërruar jetë katër persona, dy burra dhe dy gra.

Lexo edhe: Pse koronavirusi po përhapet me shpejtësi në Itali

Deri më tani, koronavirusi ka vrarë persona mbi 60 vjeç në Itali, moshë e cila duket se shënon përgjithësisht numrin më të lartë të viktimave mes të prekurve.

Sëfundmi, prania e koronavirusit është konstatuar edhe në Afganistan, Katar dhe Bahrejn.

Qytetare dukie mbajtur maska ne Codogno, nje nga qytetet me te prekura ne Itali

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono