Alarm në Uashington/Një automjet i dyshimtë pranë Shtëpisë së Bardhë

schedule15:54 - 21 Shkurt, 2018

schedule 15:54 - 21 Shkurt, 2018

Një automjet i dyshimtë është sinjalizuar pranë Shtëpisë së Bardhë ne Uashington dhe ka ndërhyrë menjëherë shërbimi sekret që po kontrollon kete automjet. Agjencia që merret me sigurinë e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës bëri të ditur me anë të një postimi në profilin zyrtar në Tuiter se ka ndërhyrë dhe ka urdhëruar evakuimin e një prej ndërtesave të qeverisë amerikane, zyrën e e re ekzekutive. Raportohet gjithashtu se një pjesë e rrugës 17 është mbyllur për trafikun./abcnews.al