Al Nassr nuk dëshiron të ndalet vetëm me Ronaldon, kërkon transferimin e lojtarit të Barçës

schedule11:25 - 7 Shkurt, 2023

schedule 11:25 - 7 Shkurt, 2023

Al Nassr këmbëngul për Busquets. Sipas “Mundo Deportivo”, skuadra saudite i ofron 36 milionë euro neto mesfushorit të Barcelonës për dy sezone.

Një ofertë marramendëse që konfirmon gjendjen e euforisë që po përjeton futbolli saudit. Në thelb, oferta, siç raportohet nga Spanja, është një letër boshe sepse Al Nassr do të pranonte nëse Busquets kërkon një kontratë më të shkurtër.

Klubi spanjoll është i vendosur të vazhdojë me të. Xavi e konsideron atë lojtar kyç dhe Mateu Alemany, drejtori sportiv, siguroi këtë të dielë se ai është një lojtar i rëndësishëm për Barcelonën.

Al Nassr, që pas transferimit historik të Cristiano Ronaldos, u është vënë nga pas disa lojtarëve me emër botërorë, ku sauditët kërkojnë të forcojnë ekipin e tyre me lojtarë të elitave./ h.ll/abcnews.al