Akuzat për vrasjen në Elbasan, Bardhi i përgjigjet Berishës: Prit përfundimin e hetimit!

schedule13:38 - 1 Korrik, 2022

schedule 13:38 - 1 Korrik, 2022

Deputeti demokrat Gazment Bardhi i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha pas akuzave që ky bëri ndaj tij lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvani në Elbasan.

Lexo edhe: Vrasja e Xhuvanit, Berisha: Paplekaj qëlloi për vetëmbrojtje, Bardhi e braktisi

Në një reagim në Twitter, Bardhi thotë se Berisha duhet të presë përfundimin e hetimit që të kuptojë se ai nuk mohon askënd.

“Babi Zenit” të pres me qetësi përfundimin e hetimit, dhe do kuptojë që unë as braktisë e as mohoj askënd. Ai duhet të ndjehet i turpëruar që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit. Unë nuk jam “Babi i Zenit”, që nuk e njeh baxhanakun e tij për të mbrojtur Zenin!”, shkruan Bardhi.

/abcnews.al