Akuzat për presidentin, Serbeze Haxhiaj: Moment dramatik për Kosovën

schedule20:29 - 1 Korrik, 2020

schedule 20:29 - 1 Korrik, 2020

Akt-akuza e ngritur për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe Kadri Veselin ishte tema e emisionit “Ballkan” në Abc Neës.

Në një intervistë për gazetaren Linda Karadaku, analistja Serbeze Haxhiraj lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë tha se ajo që ka ndodhur me BE, divergjencat dhe mos-pajtimet e brendshme, ndarjet e brendshme, janë reflektuar deri diku edhe në administratën amerikane.

“Ajo që ka ndodhur me Bashkimin Evropian, divergjencat dhe mos-pajtimet e brendshme, ndarjet e brendshme, janë reflektuar deri diku edhe në administratën amerikane. Ju përmendët zotin Grenell dhe zotin Palmer, duket që ka mos-pajtime edhe brenda vetë administratës lidhur me Kosovën”, u shpreh ajo. /abcnews.al