Akuza për shkelje me një lojtar, Kili do Ekuadorin jashtë “Katar 2022”

schedule21:57 - 5 Maj, 2022

schedule 21:57 - 5 Maj, 2022

Kili kërkon të jetë pjesë e Botërorit Katar 2022 dhe e ka bërë një lëvizje, duke tentuar të largoje Ekuadorin.

Në FIFA është bërë një kërkesë që të hetohet, pasi Byron Castillo sipas Kilit nuk e kishte marrë lejen të luante për Ekuadorin dhe se është 3 vite më i madh se sa ka deklaruar.

Kili pret që të konfirmohen pretendimet e tyre dhe Ekuadori të humbë kualifikueset në tavolinë dhe të mbetet jashtë Botërorit. Mbete të shihet çfarë do të vendosë FIFA. / abcnews.al