Akuza për përdhunim, arrestohet deputeti britanik

schedule08:36 - 18 Maj, 2022

schedule 08:36 - 18 Maj, 2022

Një deputet konservator është arrestuar në Britaninë e Madhe nën dyshimin për përdhunim dhe sulm seksual, shkruan BBC.

Policia konfirmoi se një deputet ishte në paraburgim për akuzat që datojnë midis viteve 2002 dhe 2009. Partia Konservatore tha se atij i ishte kërkuar që të mos merrte pjesë në Parlament, ndërkohë që hetimi është në vazhdim.

Deputeti, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, po përballet gjithashtu me akuza për shpërdorim të detyrës dhe sjellje të pahijshme në një detyrë publike.

/abcnews.al