Akuza nga kreu i Flamurtarit, Idrizi: Kampionati vendoset jashtë fushe

schedule16:25 - 26 February, 2019

schedule16:25 - 26 February, 2019

Superliga shqiptare vendoset nga loja e presidentëve jashtë fushe. Kjo akuzë e rëndë bëhet nga administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, që flet edhe për gjyqtarët dhe kthimin e policisë në stadiume

Nuk deshi të merrej me vendimin pas dhunës.

Administratori i Flamurtarit e shikon shumë më të thellë të keqen në futboll,sesa thjesht në komisionet e Federatës Shqiptare të Futbollit, madje akuzat janë për homologët e tij.

Fjalë të ashpra nga numri 1 vlonjat për presidentët e klubeve. E keqja numër 2, që padyshim lidhet me akuzën e parë, janë gjyqtarët. Pas dhunës së tifozëve të Partizanit, që pason raste të tjera, klubet po kërkojnë rikthimin e Policisë së Shtetit në stadiume./abcnews.al