AKU Korçë bllokon sasi të mëdha mishi dhe erëzash

schedule13:30 - 30 Maj, 2019

schedule 13:30 - 30 Maj, 2019

Agjencia Kombëtare e Ushqimit në Korçë ka bllokuar një sasi të madhe produktesh të skaduara.

Mësohet se janë sekuestruar 11 tonë erëza të ndryshme, 8 tonë mish dhe 1700 pije energjike të cilat po tregtoheshin, edhe pse u kishte skaduar afati i konsumit.

Aksioni është kryer ne subjekte të ndryshme tregtare dhe magazina të Korçës.

Produktet e bllokuara do të asgjësohen në landfillin e qytetit./ABC News Albania 24/7