Aksidentohet makina e blinduar me targa ruse te sheshi Shqiponja (video)

schedule22:57 - 11 September, 2019

schedule22:57 - 11 September, 2019

Një makinë e blinduar me targa ruse është aksidentuar mbrëmjen e sotme tek ish-sheshi “Shqiponja” në kryeqytet. Si pasojë e daljes nga rruga është dëmtuar jashtë rrezikut për jetën vetë drejtuesi i mjetit i cili po merr mjekim në spital. Mësohet se gjatë kontrollit në makinë nuk janë gjetur armë, ose mjete të palejuara.

Informacioni paraprak i policisë:

Rreth orës 22:00, në afërsi të sheshit “Shqiponja”  një automjet me targa  të huaja me  drejtues shtetasin E. D., 34 vjeç, banues në Shkodër në rrethana ende të paqarta ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga është dëmtuar jashtë rrezikut për jetën vetë drejtuesi i mjetit i cili po merr mjekim në spital.

Grupi hetimor ndodhet  në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e pronësisë së mjetit si dhe të shkakut të daljes nga rruga.

/abcnews.al