Aksidenti me dy viktima në Maminas, dyshohet i qëllimshëm

schedule10:12 - 22 Shkurt, 2018

schedule 10:12 - 22 Shkurt, 2018

Dy persona mbetën të vdekur në një aksident gjatë natës në Maminas, në autostradën Tiranë-Durrës. Taksisti Bujar Agalliu 60 vjeç dhe pasagjerja e tij Elena Abdillari 23 vjeçe, humbën jetën në vend kur u goditën nga pas nga një makinë, tip Benz i cili më pas u braktis nga drejtuesi. Forca e përplasjes detyroi taksinë të dilte nga rruga dhe të futej në një karburant, çka dhe shkaktoi humbjen e dy jetëve.  Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, e cila ka ngritur dyshime për një sulm të qëllimshëm dhe jo thjesht një aksident, ndërsa ka shpallur në kërkim  Fatjon Zhaporjan, pronar i mjetit me targa  AA 060 SP, i cili ishte blerë një muaj më parë dhe që ka për pronar Dardan Gjekën.

/abcnews.al